Pretekárske leto v tíme L Racing pokračuje

ae7b35bd-5c8d-496d-acd2-ff00d20e171e
Foto: L Racing Team

Profesionálny automobilový tím L Racing z Krásnohorského Podhradia pokračuje v pretekárskom ťažení aj tento víkend. Čakajú ich rely aj motokáry.


Svoju veľkú súťažnú skúsenosť má za sebou aj posádka Vladimír Vlha - Marián Kalina na Mitsubishi Lancer EVO VIII. Cenné skúsenosti a ostré kilometre zberali na 19. Rallye Železné hory (1.8.) v rámci Českomoravského pohára.


Vladimír Vlha: "Naša prvá väčšia rely je za nami. Zo 133 posádok sme skončili 19. absolútne a 8. v triede. Ambícia bola dôjsť do cieľa a zberať skúsenosti. Top 15 jazdí neskutočne rýchlo!"


Cez víkend si výborne počínal aj Jozef Pitko ml. počas Slovenského kartingového pohára v triede Rotax Junior, tentokrát na motokárovom okruhu v rakúskom Bruck an der Leitha. V prvej jazde skončil na štvrtom mieste a v druhej na šiestej priečke. Celkovo z toho bolo piate miesto.


Jozef Pitko ml.: "V našej triede je naozaj silná konkurencia, čo ma teší a posúva v skúsenostiach. Jazdím len 5 mesiacov, takže som z časov aj výsledkov zatiaľ celkom spokojný. Bruck je pekná, rýchla trať a slušná výzva. Teším sa na ďalšie podujatia. Zatiaľ ďakujem rodičom a samozrejme pánovi Liptákovi za podporu."


Už tento víkend pokračujú Jozefove motokárové kroky na Moravský pohár, opäť v Brucku. Rely si pre zmenu opäť vyskúša Věroslav Cvrček ml. s Tomášom Prokorátom na Škode Fabia R5: tím L Racing budú reprezentovať na klasickej valašsko-moravskej KOWAX ValMez Rally - známej aj ako "Valaška" (7.-9.8.). Centrom je mesto Kopřivnice, ktoré preslávila fabrika automobilky Tatra. Organizátor si tentokrát na posádky pripravil dvojdňovú - dvojetapovú súťaž s celkovou dĺžkou 16 rýchlostných skúšok so 143,18 meranými kilometrami. Prihlásených je až 128 posádok s množstvom špičkových vozidiel R5.


Ján Lipták, manažér tímu L Racing: "Jedno podujatie strieda hneď ďalšie a po jednej českej rely nasleduje druhá, kde vo farbách L Racingu vystrieda Vlada Vlhu zase Věroslav Cvrček. Ten je každou ďalšou rely čoraz rýchlejší a verím, že sa mu bude dariť aj na Valaške. Rovnako pozorne budeme sledovať aj dianie na rakúskom motokárovom okruhu v Brucku s naším najmladším reprezentantom Jožkom Pitkom."