Pitko a L Racing v Dlhej na pódiu!

Motoristické leto na pretekárskych dráhach pokračovalo aj uplynulý víkend. Tentokrát si profesionálny tím L Racing "odskočil" na preteky Slovenského kartingového pohára (SKP) v Dlhej.


L Racing a ich protežant Jozef Pitko ml. z Rožňavy majú tento rok bohatý program. Napriek epidémii sa motokárové podujatia konajú v slušnom počte. Po Slovakia Ringu a Brucku tak smeroval SKP pod úpätie Malých Karpát do Dlhej.


Relatívne nový a pekný okruh nemá počas roka veľa profesionálnych podujatí, takže trať bola najprv "zelená" - t.j. nepogumovaná s nízkou príľnavosťou. Jozef Pitko ml. si však nepočínal vôbec zle, práve naopak: s pogumovanejšou stopou sa napokon kvalifikoval na skvelom 2. mieste a oboje pretekov skončil rovnako na 2. priečke!


Jozef Pitko ml.: "Skúsenosti z predošlých podujatí a testov som konečne zužitkoval naplno a z druhého miesta sa naozaj teším. Znamená to predovšetkým nepoľaviť a učiť sa ďalej. Pokiaľ ide o samotný víkend v Dlhej - trať bola najprv špinavá a nepogumovaná, čo sa vďaka voľným tréningom zlepšilo. Trebalo sa prispôsobovať meniacim sa podmienkam, no našťastie sa trať stále zrýchľovala. Asfalt je miestami vlnitý - tam treba prispôsobiť aj ideálnu stopu. Vytrápilo nás i horúce letné počasie. Verím, že po tomto víkende prídu ďalšie úspechy. Ďakujem rodičom a tímu L Racing za neutíchajúcu podporu."


Ján Lipták, manažér tímu L Racing: "Nová trať, nové skúsenosti a zároveň krásny konečný výsledok čakal v SKP nášho Jožka Pitka ml. Srdečne mu gratulujeme k celkovému 2. miestu a držíme palce aj na ďalších pretekoch!"