Najstaršie poľské preteky do vrchu aj s L Racingom

Jednotnú prezývku "Zaluž" nesie najbližšie víkendové podujatie Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV). Poľské preteky tak opäť privítajú aj slovenské tímy: pre profesionálny tím L Racing z Krásnohorského Podhradia to budú prvé tento rok za hranicami Slovenska.


Malebná hornatá oblasť v juhovýchodnom cípe Poľska, necelých 70 km od našich hraníc, skrýva jednu z najobľúbenejších tratí poľského kopcového šampionátu. Spolu s ním sa tu pravidelne ukazuje aj naše MSR PAV. Trať medzi obcami Wujskie a Tyrawa Wołoska má 4688 metrov a prevýšenie 271 metrov. Až 91 jazdcov z Poľska, Slovenska, Rakúska, Bulharska, Česka, Francúzska a Talianska sa pobije o trofeje týchto najstarších - v poradí 47. pretekov Bieszczadzki Wyścig Górski.


L Racing tu zastúpia hneď traja jazdci: zo Slovákov to bude manažér tímu Ján Lipták na Subaru Impreza a spolu s ním aj Matej Lázár so Žiguli VAZ 2101. Prihlásený je tiež Poliak Roman Baran na špeciálnom kopcovom Mitsubishi Lancer. Všetci s ambíciou zdolať náročnú trať so 14 zákrutami, rovnako v sobotu aj v nedeľu 22. a 23. mája.


Ján Lipták, manažér tímu L Racing: "Teší ma, že sa po dlhej dobe dostávame aj za hranice našej republiky, a to na poľské a slovenské majstrovské preteky do vrchu v neďalekej Zaluži. Beskydy v krajnom cípe Poľska neďaleko Slovenska aj Ukrajiny skrývajú krásnu a neľahkú trať a opäť aj silnú medzinárodnú konkurenciu. Pre mňa to bude po nedávnej Ostrej Lúke druhý štart tento rok a posnažím sa ešte viac zžiť s výkonným autom."