Ľuboš Ziman spokojný s domácim kopcom aj celou sezónou

Žarnovčan Ľuboš Ziman si užil posledný pretekársky víkend na novom kopci. Ten sa nachádzal „čo by kameňom dohodil“ od jeho domova, v Kremnici.

Posledný pretekársky víkend seriálov Dynamax MMSR a MSR pretekov automobilov do vrchu 2022 sa konal na úplne novej trati medzi mestom Kremnica a obcou Kremnické Bane. Pre Ľuboša Zimana však trať, ako aj kremnické prostredie boli dobre známe, keďže býva iba neďaleko, v Žarnovici. 


Po ceste z Kremnice do Kremnických Baní pri svojich služobných, ale aj civilných cestách chodí veľmi často. Iné je však absolvovať určitý úsek za volantom civilného auta a úplne iné v pretekárskom vozidle. Navyše ak je pretekárska dráha spomalená retardérom.

„V sobotu sa nedarilo tak, ako by som si predstavoval. V prvom rade som si strašne veľa času odstál na štarte. Dôvodom bolo, že auto jazdiace predo mnou sa vždy po štarte pokazilo a to aj v prvom , aj druhom tréningu. Následne práve v druhom tréningu som sa akosi nevedel vopchať do stopy a pri jazde som celkom slušne vybozkával retardér, takže potom som radšej išiel opatrnejšie,“ rozhovoril sa Ľuboš Ziman po pretekoch v sobotu podvečer. Napriek tomu si Ľuboš odviezol domov pohár za druhé miesto v triede 3a.


V nedeľu preteky pokračovali posledným kolom sezóny a všetci jazdci v rámci neho mohli získať hneď jeden a pol násobok normálnych bodov, čiže bolo o čo bojovať. Aby to nebolo celkom jednoduché, prišla však aj zmena počasia a už dopoludnia začalo popŕchať. Následne však vyšlo slnko, ktoré opäť o chvíľu vystriedal dážď. Dokonca pri druhej súťažnej jazde to bolo tak, že polovica trate bola suchá a druhá na vode. V takomto prípade jazdci veľmi ťažko hľadajú dobré obutie pre ich štvorkolesových miláčikov.

„Nemám veľa skúseností s vodou, takže to nebolo jednoduché. Počasie bola hotová katastrofa, ale preteky boli fajn a mne sa jazdilo dobre. Mali sme tu množstvo fanúšikov a tím si tiež poriadne zamakal. Toľkokrát ako tu ešte nikdy v živote neprezúvali auto. Čo sa týka pretekov, som spokojný. Ak sa pozriem na celú sezónu, musím iba konštatovať, že ideme smerom nahor. Začali sme jazdiť za L Racing a je to o niečom úplne inom. Pripravujú nám aj auto a s tým aké bolo na začiatku sezóny sa to dnešné nedá ani porovnať. Som nadmieru spokojný a všetkým partnerom by som rád aj touto cestou poďakoval. Moja vďaka patrí aj SOS Truck Teamu a samozrejme mojej rodine za trpezlivosť a pochopenie pre tento môj koníček,“ doplnil v nedeľu Ľuboš Ziman, ktorému v cieli patrilo opäť druhé miesto v triede 3a.


Slovenská kopcová sezóna sa podujatím TODOS Kremnica 2022 skončila. Ľubošova však nie, keďže do konca roka ho uvidíme ešte na viacerých predvádzacích akciách. V novej sezóne zase pod L Racingo vo vylepšenom aute a s podporou SOS Truck Žarnovica. Pevne veríme, že nám svoje umenie na nejakom podujatí ešte predvedie.

Miro Majláth