Ľuboš Ziman má za sebou najúspešnejší pretekársky víkend

Podujatie PROFIN CAR Ostrá lúka 2023 bolo najúspešnejším v celej pretekárskej kariére Ľuboša Zimana. Dve víťazstvá v skupine aj triede a navyše výborné umiestnenia v TOP poradí.


Ľuboš Ziman ako vieme v tohtoročnej sezóne bojoval najskôr s prestavbou a vylepšovaním Subaru Impreza. To neprebiehalo úplne podľa plánu, takže sa fanúšikom pretekov automobilov do vrchu predstavil až na Janovom vŕšku. Tu navyše jeden deň motor Subaru skočil do núdzového režimu a v priebehu druhého dňa zase trať zaliali potoky vody. V takýchto podmienkach sa novo vyskladané pretekárske auto skúša dosť ťažko. Napriek tomu už tu Ľuboš všetkým ukázal, že s ním treba počítať v TOP poradí.


Ďalšími pretekmi bolo podujatie PROFIN CAR Ostrá lúka 2023 pri Zvolene. Tieto dvojpreteky boli zároveň aj poslednými v tohtoročnej sezóne. Nádherné slnečné počasie potešilo nielen množstvo divákov, ktorí na Ostrú lúku tohto roku prišli, ale aj jazdcov. Na suchej vozovke sa predsa len lepšie jazdí a hlavne zvyká na vylepšenú techniku. A presne takéto podmienky vyhovovali aj L Racing Teamu a jeho reprezentantovi Ľubošovi Zimanovi. Ten sa po oba dva pretekárske dni do toho oprel a rozbalil to naplno. Výsledkom bolo po oba dva dni víťazstvo v skupine 3, víťazstvo v triede 3a, tretie miesto v kategórii 1 a siedme absolútne v sobotu a šieste v nedeľu.


„Som maximálne spokojný, bol to najlepší víkend v mojej kariére. To auto ide tak neskutočne až sa na ňom bojím jazdiť. Za toto patrí obrovská vďaka Jankovi Liptákovi a ľuďom v L Racingu. V živote by ma nenapadlo, že sa dá urobiť tak dobré auto a že ja budem  mať možnosť s ním jazdiť. Ešte vôbec netuším, kde vôbec má to auto hranice, to ešte budem musieť zistiť. Škoda len, že je už koniec sezóny, ale niečo ešte určite vymyslíme. Moja veľká vďaka okrem už spomínaného Janka Liptáka patrí aj všetkým partnerom L Racing Teamu, mechanikom a môjmu sprievodu na pretekoch, chalanom z SOS Truck, ktorí sa o mňa perfektne starali, aby som sa vždy počas pretekov dobre cítil a samozrejme mojej celej rodine. Verím, že sa ešte v tomto roku niekde uvidíme,“ povedal Ľuboš Ziman po pretekoch na Ostrej lúke.


Kde a kedy sa s Ľubošom a jeho čiernou „beštiou“ v podobe Subaru Impreza stretneme to vám určite vopred oznámime.


Miro Majláth