L Racing zbieral na serpentínach trofeje

Nové Ožďany (25.-26.6.) ako tradičné podujatie Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) úspešne odjazdili aj jazdci profesionálneho tímu L Racing.


Letná sezóna na slovenských kopcoch odštartovala v obci Ožďany na 2850-metrov dlhej trati s celkovým prevýšením 103 m. Dvadsaťjeden oždianskych serpentín si v teplom a suchom počasí vyskúšali dvaja jazdci tímu L Racing Matej Lázár na žiguli VAZ 2101 a Tibor Nagy na Subaru Impreza.


Tibor Nagy skončil prvý súťažný deň na 19. mieste celkového hodnotenia MSR a Matej Lázár o dve miesta nižšie. Druhý spomenutý si však vyjazdil druhé miesto v triede 6, zatiaľ čo Nagy skončil v triede 3a na skvelom treťom mieste.


V nedeľu skončil Lázár na 19. mieste celkovo a tak ako v sobotu, aj teraz bral trofej za druhé miesto v triede 6, a to v konkurencii až 8 áut. Tiborovi Nagyovi zatiaľ patrila celková 22. priečka a trofej za tretie miesto v triede 3a.


Ján Lipták, manažér tímu L Racing:

"Leto sa pre náš tím začalo veľmi dobre a s trofejami našich jazdcov sme veľmi spokojní. Oždianske serpentíny nesklamali a okrem skvelého letného počasia ponúkli aj slušnú divácku kulisu, za čo fanúšikom opäť pekne ďakujeme. Budeme sa tešiť na ďalšie športové stretnutia toto leto, pričom najbližšie sa vidíme na Jankovom vŕšku."

Autopola Jankov vŕšok 2022 bude 16. a 17. júla už šiestym podujatím sezóny MSR PAV.