L Racing úspešne na košickej rely

Uplynulá 47. Rally Košice (16.-17.10.) bola peknou bodkou za krátkym, no skompletizovaným kalendárom podujatí Majstrovstiev Slovenska v rely (MSR). L Racing sa za roky svojho pôsobenia vyprofiloval na skutočne profesionálny tím. Aj keď ho v hlavnej súťaži zastúpila jediná posádka, populárny Slovenský rely pohár (SRP) patril práve tomuto tímu z Krásnohorského Podhradia.


Tradične neľahká súťaž vyskúšala všetky posádky aj spoľahlivosť ich áut. V sobotu to boli známe a oľbúbené "Herľany" a technická "Bogota" na pomerne úzkom lesnom asfalte, obe skúšky dvakrát. Nedeľa presunula posádky na západ od Košíc na "Jahodnú," "Zlatník" a okolie priehrady Ružín (opäť dva prejazdy všetkými RS).


Miloslav Majerčák so spolujazdcom Jozefom Tischlerom rezprezentovali farby L Racingu v hlavnej súťaži MSR, a to s vozidlom Volkswagen Polo Proto v triede 11. Napriek problémom s prevodovkou súťaž dokončili na absolútnom 21. mieste a 3. v triede.

Miloslav Majerčák:

"Všetko fajn, povozil som sa, až na malé problémik, ktoré chlapci v servise hravo vyriešili."


Maroš Kysucký a Robert Pečner si v rámci SRP počínali absolútne skvele: po oba dni si so svojím Mitsubishi Lancer EVO IV vyjazdili celkové prvenstvo, 1. miesto v triede RP4 a patrí im tak aj celkové víťazstvo RP4 v tomto ročníku.

Maroš Kysucký:

"Na Košiciach sa nám skutočne darilo, aj keď nám v nedeľu ráno vypadol intercom. Vyhrali sme však po oba dni a teda aj celkovo SRP, pričom sme majstri v najsilnejšej triede RP4. Ešte nás čaká boj o celkové prvenstvo v Motorsport Rally Cupe na Slovakia Ringu."

 

Tibor a Richard Nagyovci si na Subaru Impreza vyjazdili celkovo 5. miesto a 3. v triede RP4, a to napriek problémom s prevodovkou.

Matej Lázár so spolujazdcom Petrom Szappanosom absolvovali v Košiciach Rally školu s VAZ 2101.


Gabriel Szenderák v jazde pravidelnosti na Škode 110R najprv vyletel z trate a neskôr odstúpil s pokazenou polosou.

V rámci historikov sa opäť ukázali Štefan Vancík a Ján Pavlík na Lade Samare. V sobotu ich vyradila porucha a v nedeľu nechtiac objavovali východoslovenské lesy... Našťastie bez väčšej ujmy.


Ján Lipták, manažér tímu L Racing:

"Rally Košice sa ukázali opäť ako jedna z najnáročnejších a najkrajších súťaží v roku. S výsledkami sme v podstate spokojní a dôležité je, že všetci prišli domov celí a zdraví. Najbližšie obdobie nás čaká hlavne usilovná práca - tá napokon v našom tíme nikdy nekončí! Ďakujem zatiaľ všetkým za peknú sezónu v rámci možností, ktoré sme na Slovensku mali."