L Racing úspešne na konci sezóny MSR PAV

Profesionálny pretekársky tím a autoservis L Racing z Krásnohorského Podhradia ukončil na pretekoch v Kremnici (3.-4.9.) sezónu Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV).

Preteky TODOS Kremnica 2022 zakončili sezónu, bolo to však aj prvé podujatie na trati Kremnica-Kremnické Bane, s traťou dlhou 3200 m. Pretekársky rovnocenné dva dni priniesli dvojice voľných a meraných tréningov.


Poliak Roman Baran na Mitsubishi Lancer reprezentoval tím L Racing v triede 3a. V sobotu získal 3. miesto celkovo a 1. v triedach 3 a 3a. Rovnaké výsledky mal aj v rámci poľského šampionátu. V nedeľu bolo z toho 7. miesto celkovo, 2. miesto v triede 3 a 1. v triede 3a.


Ľuboš Ziman na Subaru Impreza G3 v triede 3a získal po oba dni skvelé druhé miesta:

"Až na to počasie v nedeľu to bolo super!" - hovorí Ziman: "Ráno pršalo, potom slnko, medzitým nehody a neskôr zase dážď, takže trochu lotéria s pneumatikami. Podujatie však bolo dobre zorganizované. Auto šlo, ako sa patrí, je skvelo naladené a odkedy som prešiel k L Racingu, je to obrovský posun vpred. Aj moje časy sú značne konkurencieschopné. Čaká nás teraz pár akcií a hlavne vylepšenia na aute, aby sme úspešne vkročili aj do ďalšej sezóny," dodáva Žarnovičan na záver.


Ján Lipták, manažér tímu L Racing:

"Sezóna MSR PAV je oficiálne za nami. Ďakujem organizátorom TODOS Kremnica 2022 za dobre pripravené preteky. Aj keď v nedeľu úradovalo premenlivé počasie, zvládli to všetci, vrátane našich jazdcov na jednotku. Môžeme sa tak sústrediť na ďalšie akcie a prácu v našom profesionálnom autoservise."