L Racing: Pretekárska sezóna kríva vpred...

Motoristická sezóna v tíme L Racing konečne naberá reálne črty. Ako v rely, tak v disciplíne motokár. Prvé ozajstné podujatia sú za nami.


Foto: L Racing team

Profesionálny tím L Racing sa rozhodol podporiť mladého talentovaného Jozefa Pitka ml. (15). Ten má za sebou okrem intenzívnej prípravy na motokárach už aj prvé podujatia. Mladý Rožňavčan intenzívne gumoval novú trať Slovenského motokárového centra areálu Slovakia Ring počas celodenných testov v máji aj v júni. Len uplynulý víkend úročil dôležitú prípravu v ostrej konkurencii Slovenského kartingového pohára (SKP) opäť na Slovakia Ringu. Tento víkend (26.-28.6.) ho tu čaká aj Moravský pohár.


Foto: L Racing team

Jozef Pitko ml.: "Do prípravy sme dali všetko. Okrem niekoľkých dní tréningov bol Slovakia Ring tiež dejiskom mojich prvých pretekov uplynulý víkend: v piatok prebehli voľné tréningy, rovnako aj v sobotu ráno. Po technickom preberaní a rozprave jazdcov nasledovala 7-minútová kvalifikácia, kde som sa umiestnil na 7. mieste. Popoludní sme už stáli na štartovom rošte v triede Rotax Junior a hneď v prvej jazde som sa prepracoval na 6. miesto. V druhej jazde nám silno zapršalo, čo mi vyhovuje a skončil som 2. Po konečnom sčítaní bodov to bolo skvelé 4. miesto celkovo. Myslím si, že to bol dobrý štart do ostrej sezóny. Ďakujem samozrejme pánovi Liptákovi a tímu L Racing za podporu, rovnako aj svojim rodičom. Teším sa na ďalšie preteky."


Foto: L Racing team

Okrem motokár však L Racing vytasil pretekárske zbrane aj na podujatí Traiva RallyCup v Kopřivnici neďaleko Frýdka-Místka. Tam si svoje Volkswageny Polo Proto vyskúšali tradične Marek Špavelko aj Miloslav Majerčák.


Foto: L Racing team

Konkurencia 51 áut a horúce počasie potešili na jednodňovej súťaži 13. júna všetkých fanúšikov a našej dvojici sa skutočne darilo dobre. Marek si vyjazdil 6. a Milo 10. miesto celkovo. Kopřivniciam predchádzal ešte 4. júna Test Day Slovakia Ring 2020, kde si Milo overil svoju techniku.


Foto: L Racing team

Ján Lipták: "Musím priznať, že toto nie je ani pre šport nijako dobrý rok, no neostáva nám nič iné, len čakať a dúfať, že sa veci postupne vrátia do normálu. Zatiaľ nám robí radosť najmä Jozef Pitko na motokárach, ktorému držíme palce aj na ďalších podujatiach. Aká najbližšia príležitosť sa naskytne aj naším posádkam rely a kopcov, ukáže priebežne dopĺňaný kalendár. Žiaľ, v tejto chvíli nie je ešte nič isté. Držme si palce."