L Racing premiérovo v Kremnici

Automobilový tím a profesionálny autoservis L Racing z Krásnohorského Podhradia zavŕši kopcovú sezónu na záverečnom podujatí Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV) 2022 v Kremnici.

Prvé preteky na trati Kremnica-Kremnické Bane (3.-4.9.) pôjdu v rovnakom režime, ako väčšina ostatných kopcov: dva voľné tréningy v sobotu striedajú dve merané jazdy. Takýto program sa opakuje aj v nedeľu. Trať meria 3200 m, prevýšenie predstavuje 170 m. O body sa pobijú jazdci prihlásení do rôznych slovenských seriálov, ale aj do poľského národného šampionátu.


Tím L Racing tu tentokrát zastúpia dvaja jazdci: Ľuboš Ziman na Subaru Impreza G3 v triede 3a a tiež Poliak Roman Baran na Mitsubishi Lancer v rovnakej triede.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing:

"Záverečné podujatie MSR PAV sa ide po prvýkrát v Kremnici. Verím, že organizátor pretekov TODOS Kremnica 2022 to zvládne dobre, a že si aj naši jazdci užijú posledný kopec tejto sezóny. Budeme ich sledovať z prostredia našich nových moderných automobilových dielní, ktoré konečne otvárame nielen pretekárom, ale už aj širokej verejnosti."