L Racing pred výzvami Ostrej Lúky

Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu (MSR PAV) pokračujú po úvodnom podujatí na Slovakia Ringu na známom kopci pod obcou Ostrá Lúka. L Racing bude samozrejme pri tom.

PROFIN CAR Ostrá Lúka 2022 tak už tento víkend (30.4-1.5.) odhalí ďalších víťazov osemdielneho seriálu. Dva bodované dni ponúknu po dva tréningy a dve ostré jazdy. Trať ostala oproti minulým rokom nezmenená (2650 m, 12 zákrut), len zvyčajne neskoroletný termín vystriedal jarný.

Tibor Nagy ako stálica tímu L Racing odštartuje na Ostrej Lúke na Subaru Impreza v triede 3a. Budú to jeho prvé tohtoročné preteky. Jeho auto medzitým prešlo rekonštrukciou, no vyskúša si ho až tu. Matej Lázár rovnako zrekonštruoval svoj VAZ 2101 a odštartuje s ním v triede 6. Rovnako preňho to bude štart sezóny. Jiří Theimer odštartuje v Skupine 3 na Peugeot 306 maxi. Ide o nový kus inak preňho známeho vozidla. Napokon Jána Boldiša uvidíme v Slovenskom kopcovom pohári (SKP) na Volkswagene Golf v triede NP1.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing:

"Ostrá Lúka je naša "klasika" - známa a obľúbená trať. Rozbehnutú sezónu kopcov tu odštartujeme so štyrmi jazdcami so zaujímavými a vynovenými autami. Trať je krátka, no technická a pevne verím, že si to všetci patrične užijú."