L Racing povstal na Jankovom vŕšku

Automobiloví pretekári z tímu L Racing sa v plnej verve pustili do dobýjania Jankovho vŕšku. Slovenský šampionát do vrchu MSR PAV tu mal uplynulý víkend svoje predposledné podujatie sezóny.

Technicky náročný kopec za obcou Uhrovec bol 4. a 5. septembra dejiskom oficiálne siedmeho podujatia sezóny MSR PAV. 3700-metrová trať s prevýšením 250 metrov napokon oslávila aj nových šampiónov. Tím L Racing sa sem prišiel rozhýbať po dlhšej prestávke, no tiež pozbieral cenné trofeje.


Veľmi milo prekvapil napríklad ich jazdec Poliak Roman Baran na Mitsubishi Lancer: ten sa stal absolútnym víťazom v sobotných pretekoch, a to v rámci Majstrovstiev Slovenska, ako aj v triede 3b. V súčte dvoch jázd za ním zaostával druhý Michal Žiak len o necelé 4 desatiny sekundy! Rovnako napínavá tak bola aj nedeľa, kde so stratou iba 1,6 s skončil Roman druhý za abs. šampiónom 2021 Martinom Juhásom.


32 klasifikovaných v cieli sobotných pretekov predstavilo na výbornom 10. mieste celkovo (a 1. v triede 2a) aj manažéra tímu L Racing Janka Liptáka. Ten sa na pretekoch ukázal opäť po dlhšej odmlke (naposledy na Ostrej Lúke začiatkom mája). V nedeľu napriek osobnému zlepšeniu obsadil 12. miesto a opäť 1. v triede.

Ján Lipták:

"Ťažko sa preteká popri inej práci, no vždy je to pre mňa pozitívny adrenalín, zážitok a aktívny oddych. Bola to moja druhá účasť na pretekoch tento rok a opäť za volantom veľmi výkonného Subaru. Bolo to najmä o zvykaní si. V nedeľu som o niečo zlepšil svoje časy. Gratulujem Romanovi Baranovi k sobotnému víťazstvu, ale aj k skvelému druhému miestu v nedeľu. Ďakujem aj ostatným pretekárom, ktorí sa s vervou pustili do krásnych bojov s časom na tomto zaujímavom kopci."


Tesné súboje zvádzal aj Vladimír Vlha na Mitsubishi Lancer EVO IX v triede 4a. V sobotu mu patrilo 17. miesto celkovo (5. v triede), a v nedeľu 10. miesto (4. v triede).

Matej Lázár sa na VAZ 2101 (tr. 5b) stále zrýchľuje a na takejto náročnej trati šiel naozaj solídne: s takýmto veteránom medzi novšími strojmi zajazdil v sobotu 7. najlepší čas v triede. V nedeľu dokonca poskočil o miesto vyššie.


Gabriel Szenderák vo svojej kategórii ST HP - slovenská trofej PAV historikov pravidelnosti šiel sám, no napriek úspešnej sobote už v nedeľu kvôli pokazenej vodnej pumpe neštartoval.

Posledné preteky sezóny MSR PAV budú už o týždeň v poľskej Korczyne (18.-19.9.), samozrejme opäť s L Racingom.