L Racing pokračuje v súťažení vo veľkom štýle

Automobilové preteky a súťaže rely dostali začiatkom leta zelenú. Kalendár sa tak pomaly napĺňa aj v profesionálnom tíme L Racing. Rely v Kopřivniciach strieda veľká "Bohemka".


Nie sú to však len rely, ktoré vypĺňajú kalendár podujatí. Svoju prvú veľkú sezónu v pretekoch motokár (trieda Rotax Junior) zažíva Rožňavčan Jozef Pitko ml. (15). Po úvodných dvoch podujatiach na Slovakia Ringu pokračoval uplynulý týždeň testovaním v rakúskom Speedworld centre neďalekého Bruck an der Leitha.


Z motoristických udalostí minulého týždňa netreba zabudnúť aj na Motorsport Rally Cup 2020 v moravských Kopřivniciach. Posádky L Racingu tam skutočne nemerali cestu zbytočne: Maroš Kysucký so spolujazdkyňou Timeou Vojtkovou súťaž vyhrali na svojom Mitsubishi Lancer EVO IV. Darilo sa aj nováčikovi v tíme Vladimírovi Vlhovi s Mariánom Kalinom na Mistubishi Lancer EVO 8, keď súťaž skončili na skvelom 3. mieste absolútneho hodnotenia. Tibor Nagy s Richardom Nagyom (Subaru Impreza) preťali cieľ na 10. priečke.


Tento víkend patrí slávnej Rally Bohemia s centrom v Mladej Boleslavy. Tím L Racing tu po prvýkrát tento rok bude reprezentovať ich úradujúci dvojnásobný kopcový Majster Slovenska (MSR PAV) Věroslav Cvrček ml., pre ktorého to bude doslova domáca súťaž. Uvidíme ho za volantom Škody Fabie R5 so spolujazdcom Tomášom Prokorátom. Konkurovať budú ďalším 148 prihláseným posádkam. Až 22 áut je v najsilnejšej triede 2 vozidiel R5. Dvojetapová súťaž ponúkne celkovo 18 rýchlostných skúšok v dĺžke 157,36 km.


Foto: L Racing

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: "Zdá sa, že sezóna je v plnom prúde a to aj napriek skrátenému a neurčitému kalendáru. L Racing si však našiel svoje aktívne pole pôsobnosti v seriáloch, ktoré nedávno úspešne odštartovali. Mladý Jozef Pitko neúnavne zbiera skúsenosti v motokárach, seriál Motorsport Rally Cup má prvých víťazov a to rovno z nášho tímu a do tretice držíme palce nášmu Věroslavovi Cvrčekovi, aby sa v tvrdej konkurencii na neľahkej Bohemia Rally dôstojne popasoval s nástrahami aj stopkami."