L Racing po Auto Show pozitívne naladený

Exhibičná "rely šou" Auto Show pokračovala uplynulý týždeň už jedenástykrát na autodróme Slovakia Ring pri Dunajskej Strede. Medzi množstvom posádok nechýbal aj profesionálny automobilový tím L Racing.


Spletitá trať s dĺžkou 11 km sa tiahla opäť rýchlostnou dráhou, paddockom, obslužnými komunikáciami aj krátkymi spojovacími úsekmi a tunelmi v tomto rozsiahlom areáli. Všetko sa pochopiteľne šlo pod prísnou kontrolou a štandardmi proti šíreniu ochorenia COVID-19. Každý účastník tak musel absolvovať pred vstupom do areálu antigénový, alebo PCR test a podujatie sa šlo bez divákov. Napokon, posledná rely Majstrovstiev Slovenska sa čoskoro pôjde opäť v bezpečí tohto okruhu.


Profesionálny tím L Racing nemohol chýbať ani tu. I keď ide len o exhibíciu bez bodovania, každý s prilbou na hlave poňal dve súťažné rýchlostné skúšky ako v naozajstnom "majstráku".


Krásnohorský tím L Racing tak reprezentovali Vladimír Vlha a Marian Kalina (Mitsubishi Lancer EVO IX). Napriek skvelému štartu súťaž nedokončili kvôli defektu v druhej rýchostnej skúške. Napokon sa pod vlajkou L Racing ukázal aj Maroš Kysucký na Mitsubishi Lancer EVO IV. Súťažnú časť dokončil na 3. mieste triedy 11 so spolujazdcom Petrom Buschbacherom. Piate miesto v rovnakej triede si vyjazdil Robert Kováč a Pavol Knapek (Nissan 350Z).


Vladimír Vlha: "Auto Show už nie je dávno iba šou, ale ostrá súťaž, kde sa chce každý ukázať a porovnať sa so súpermi. Pre mňa je to takisto možnosť porovnania svojho pokroku, oproti minulému roku, keďže som stále začiatočník a snažím sa posúvať vpred. Po prvej skúške sme boli milo prekvapení - zašli sme tretí najlepší čas v triede - len jednu desatinu sekundy za druhými Lapdavskými, ktorí jazdia dlhé roky. Za nami boli aj ďalší "veľkí chlapci", ktorí jazdia rely dlhé roky. Do druhej rýchlostnej skúšky sme dali všetko, lebo sme chceli získať druhé miesto. V polovici skúšky sme však dostali defekt a bol koniec, pretože sa tu šli len dve merané skúšky. Celkovo sme však spokojní, ukázali sme značné zrýchlenie sa oproti minulému roku, a to bolo pre nás dôležité. Pokračujeme krok za krokom ďalej aj vďaka L Racingu, za čo veľmi ďakujem Jankovi Liptákovi, celému jeho tímu a partnerom. Už teraz sa tešíme na ďalšiu sezónu."


Ján Lipták, manažér tímu L Racing: "Auto Show na Slovakia Ringu splnila svoj účel exhibičného podujatia. Verím, že si aj naše posádky dobre zajazdili, napriek odstúpeniu Vlada Vlhu. Ďakujem ešte raz všetkým mechanikom a tiež reklamným partnerom, že sme mohli absolvovať túto náročnú sezónu. Napokon sa ešte na Mikuláša - teda 3. až 6. decembra - hádam ukážeme aj na poslednej rely sezóny Majstrovstiev Slovenska OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING 2020."