L Racing naostro na Ostrej Lúke

Pretekári profesionálneho automobilového tímu L Racing práve dokončujú prípravy pred tretím podujatím Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) PAV PROFIN CAR Ostrá Lúka.


Tradičný neskorý letný termín tentokrát vystriedal jarný: obľúbené kopcové preteky medzi obcami Budča a Ostrá Lúka dostali okrem nového termínu aj nového organizátora. Prihlásených je takmer 60 vozidiel, medzi nimi samozrejme hneď niekoľko jazdcov tímu L Racing.


Výkonný špeciál triedy 2a Subaru Impreza prešlo v zime rekonštrukciou a pilotovať by ho mal opäť manažér tímu L Racing Ján Lipták. Vladimír Vlha kombinuje svoje zvyčajné kopce s rely, a uvidíme ho aj teno víkend za volantom Mitsubishi Lancer EVO IX v triede 4a. Aj Subaru Impreza Tibora Nagya prešlo úpravami, ukáže sa s ním v triede 3b. Ak testy motora prejdú svojimi skúškami bez problémov, ukáže sa na ostrolúckom kopci aj relysta Maroš Kysucký na jeho obľúbenom Mitsubishi Lancer EVO IV (tr. 4a). Podobne je na tom aj Peter Dobšinský, ktorý dokončuje prípravy na svojom Peugeote 306 s16 (tr. 5b).


Nováčik v tíme Matej Lázár odštartuje na krásnom Žiguli VAZ 2101 od Norbiho Tamáša (tr. 5b). Prihlásený je aj Robert Kováč s vozidlom 350Z v triede 4b.

null

Ján Lipták: "Ostrá Lúka patrí medzi kratšie, no zaujímavé kopce a na jej výzvy sa už všetci veľmi tešíme. Pevne verím, že sa tam zídeme v čo najväčšom počte. Motoristická sezóna vďaka nadšencom a profesionálom napreduje aj napriek pandémii a pevne verím, že sa čo najskôr vrátime do starých zabehnutých koľají."

PAV PROFIN CAR Ostrá Lúka štartuje túto sobotu 8. mája. Tradičné dvojdňové preteky pretekári odjazdia sériou tréningov a ostrých jázd na 2650-m trati.