L Racing na Slovakia Ringu opäť bodoval

Posledná súťaž Majstrovstiev Slovenska v rely 2020 je za nami. Okruh Slovakia Ring usporiadal uplynulý víkend podujatie OMV MaxxMotion Rally Slovakia Ring za zavretými bránami. Profesionálny tím L Racing tu reprezentovali dve posádky.


Dvojdňová súťaž (5.-6.12.) s 11 rýchlostnými skúškami sa podobne ako na predošlej Auto Show krútila spletitými cestami a rýchlostnou dráhou vnútri samotného areálu autodrómu. Dovedna si posádky odkrúžili úctyhodných 137,9 meraných kilometrov.


Tím L Racing tu zastúpili Marek Špavelko so spolujazdkyňou Luciou Laurincovou a tiež Miloslav Majerčák s Andrejom Kacvinským. Obe posádky na Volkswagenoch Polo Proto v triede 11.


Mareka Špavelka rely vytrápila po oba dni. V prvej etape odstúpil po nehode kvôli prasknutému olejovému chladiču a druhý deň im nevyšiel prepočet tankovania.


Marek Špavelko: "Celá súťaž nebola úplne zlá... No rely sa má jazdiť v lese a nie na okruhu, to je môj názor. Povozili sme sa však, aj zabavili. Šli sme tam hlavne preto, že sme na novom aute spravili úpravy, ktoré sme chceli vyskúšať už na začiatku sezóny, no v rámci korony sa to presunulo až na teraz. S výsledkami nemôžem byť úplne spokojný, keďže som v prvej etape na jednom veľmi hlúpom mieste narazil predný nárazník, poškodil som olejový chladič a museli sme odstúpiť. Vymenili sme to a nastúpili do druhého dňa, no veľmi nešťastne bola vypočítaná možnosť tankovania a 700 m pred koncom prvej dlhej skúšky nám došiel benzín. Na rovinatom okruhu ide auto stále na plný plyn a preto bola spotreba vyššia, než na klasickej rely trati. Nebola to súťaž, ktorá by mala patriť do oficiálneho národného šampionátu. Ak všetko dobre pôjde, chcel by som sa budúci rok vrátiť na trate skvelého Mitropa Rally Cupu."


Druhá posádka s Miloslavom Majerčákom a Andrejom Kacvinským obstála lepšie. Miloslav Majerčák: "Až na malé problémy sme spokojní s druhým miestom v triede." V absolútnych výsledkoch na konci celej súťaže im tak patrilo celkovo 11. miesto a druhé v triede 11.


Ján Lipták, manažér tímu L Racing na záver dodáva: "Posledná rely sezóny MSR prebehla opäť na Slovakia Ringu. Žiaľ, iná možnosť v danej dobe a situácii ani neexistovala, okrem predčasného ukončenia sezóny, ktorá by tak podľa pravidiel nemala svojich víťazov. Sme radi, že nás tu reprezentovali naše skúsené posádky s Marekom a Milom. Sami sme zvedaví, čo nás čaká v najbližších mesiacoch, či v ďalšom ročníku. Ďakujem všetkým, čo sa s nami podieľali aj na tejto netradičnej sezóne."