L Racing na Rally Show a motokárach

Profesionálny automobilový tím L Racing nelenil ani uplynulý víkend, keď si pretekárske povinnosti plnil Vladimír Vlha. Tento víkend je na rade opäť Jozef Pitko ml.


Vlado Vlha a Marián Kalina prišli na Rally Show v Dolnej Strehovej (14.-15.8.) s ambíciou nabehať najmä ďalšie tréningové kilometre s Mitsubishi Lancer EVO VIII. Po troch rokoch na pretekoch do vrchu začal nový pretekár tímu L Racing s časovými súťažami rely. Žiaľ, Dolná Strehová preňho skončila predčasne, kvôli technickej poruche.


Vladimír Vlha: "Rally Show Dolná Strehová je už tradičné podujatie a tentokrát sa sem prihlásilo zhruba 60 áut. Organizátor usporiadal aj tzv. "Voľný pohár", v ktorom sme súťažili a ktorý mal samostatnú trať s dĺžkou asi 8 km a s kombinovaným povrchom asfalt/šotolina. Rýchlostná skúška sa šla dvakrát v piatok a trikrát v sobotu. Piatok sme ukončili na 3. mieste absolútneho hodnotenia, a to aj napriek problému s výkonom motora. V sobotu hneď na prvej skúške praskla brzdová hadica a museli sme odstúpiť."


V pretekárskych ambíciách pokračuje cez víkend aj Jozef Pitko ml. Ten sa spolu so Slovenským kartingovým pohárom (SKP) presunie na motokárovú trať v Dlhej pod úpätím Malých Karpát. Bude to už tretie podujatie SKP a Jozef sa tu znovu ukáže v triede Rotax Junior.


Ján Lipták, manažér tímu L Racing: "Dolná Strehová mala pre Vlada Vlhu najmä tréningový význam, keďže máme okresanú relyovú sezónu. Žiaľ, technické problémy ich obmedzovali už v piatok a sobota skončila predčasne. Cez víkend náš tím čaká ďalšie pokračovanie Slovenského kartingového pohára v podaní nášho najmladšieho reprezentanta Jozefa Pitka ml."