L Racing na prahu novej sezóny

Profesionálny automobilový tím L Racing bude už tento víkend súťažiť na prvom podujatí Majstrovstiev Slovenska v rely 2022. Sedemdielny šampionát štartuje na autodróme Slovakia Ring.


Pretekársky okruh neďaleko Dunajskej Stredy je vzorným a pozorným hostiteľom už oficiálne 3. Rally Slovakia Ring. Vďaka kombinácii rýchlostnej dráhy s kľukatými obslužnými komunikáciami dokáže vykúzliť množstvo rôznych variantov technicky náročných rýchlostných skúšok.

Prihlásených je 67 posádok v rozličných triedach a kategóriách. V sobotu (19.3.) na nich čaká 7 skúšok (4 v Slovenskom rally pohári - SRP) a v nedeľu 4 skúšky (3 v SRP). Dokopy je to 120 km meraných úsekov (65,9 km pre SRP).


Tím L Racing pracoval cez zimu na rôznych pretekárskych autách. Napríklad aj na Subaru Impreza, s ktorým odštartuje posádka Tibor a Richard Nagyovci v SRP (tr. RP4). Maroš Kysucký a Timea Vojtková zase osedlajú tradične Mitsubishi Lancer EVO IV v rovnakej triede. Do tretice Štefan Vancík a Ján Pavlík odštartujú medzi historikmi na Lade Samara.


Ján Lipták, manažér tímu L Racing:

"Zima je nie len obdobie, kedy všetci čakajú na ďalšiu sezónu. Šťastie praje iba pripraveným a preto ani v L Racingu nenechávame nič na náhodu. Snažíme sa pripraviť autá aj tím čo najlepšie. Posádky sa dočkajú prvého vytúženého podujatia už tradične na Slovakia Ringu, čo je síce atypická rely charakterom tratí, no je dobré, že ju máme. Budeme všetkým držať palce."