L Racing na okruhoch aj tratiach rely

Motoristická sezóna v tíme L Racing pokračovala uplynulý víkend. A opäť v rukách mladého motokáristu Jozefa Pitka ml.

Úspešná príprava a štart dlho odkladanej sezóny Jozefa Pitka ml. (15) pokračovali po týždni opäť v Slovenskom motokárovom centre na Slovakia Ringu. Slovenský kartingový pohár tentokrát vystriedal Moravský pohár.


Foto: L RacingRožňavčan Pitko si okúsil strmšiu učňovskú krivku v triede Rotax Junior. Kvalifikoval sa na 10. mieste, no hneď v prvej jazde mal kolíziu, po ktorej odstúpil. Do druhej ostrej jazdy mechanici motokáru opravili a Jozef tak mohol odštartovať aspoň zo 14. priečky. Hneď po štarte v hustej premávke opäť kolidoval, no jazdu dokončil na 12. mieste. Posledné tretie kolo bolo najvydarenejšie, plné zaujímavých súbojov a predbiehaní. Na konci Jozefovi patrilo 11. miesto a v rámci MSR skončil rovnako na 11. priečke.

Jozef Pitko ml.: "Automobilové preteky, vrátane týchto juniorských motokár, sú nielen o talente, ale najmä o tvrdej práci a skúsenostiach. Práve nedávny Moravský pohár na Slovakia Ringu bol pre mňa dobrou školou, kde som sa opäť naučil niečo viac o predbiehaní a jazde pod tlakom v hustej "premávke". Teším sa na ďalšie preteky, bude to opäť niečo nové. Ďakujem pánovi Liptákovi, tímu L Racing a mojim rodičom za podporu."


Foto: L Racing

L Racing sa tento víkend presúva späť na súťažné trate rely. Slovenský seriál Minirally Cup patrí zväčša poloamatérom a je tiež dobrou školou pre začínajúce posádky. Netradične sa teraz presunú za hranice Slovenska a to do známej moravskej Kopřivnice. Odštartujú tu skúsení Maroš Kysucký na Mitsubishi Lancer EVO IV a Tibor Nagy na Subaru Impreza. Doplní ich nováčik v tíme Vladimír Vlha na Mitsubishi Lancer EVO IX.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: "Jozef Pitko má za sebou ďalšiu cennú skúsenosť s motokárami. V motoršporte je dôležité zberať všetky skúsenosti, keďže úspech nepríde zadarmo. Tento víkend sa však presúvame na moravské trate v Kopřivniciach. Našim posádkam držím palce."