L Racing do Košíc s bohatou zostavou

Tento víkend (16.-17.10.) ukončí 47. Rally Košice tohtoročné Majstrovstvá Slovenska (MSR). Dvojetapovú dvojdňovú súťaž si vyskúšajú aj posádky profesionálneho tímu L Racing, a to v početnej zostave.


Na Košice je prihlásených až 89 posádok zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska a dokonca aj z Estónska. Pre tím L Racing sú Košice takmer domáca záležitosť a jedna z najkrajších súťaží. Napokon, pôjdu sa známe rýchlostné skúšky: v sobotu dvakrát Herľany a Bogota, v nedeľu znovu dvakrát Jahodná, Zlatník a Ružín. 10 skúšok tvorí dovedna 129 ostrých kilometrov na asfaltoch rôznej kvality.


Tím L Racing reprezentujú Matej Lázár so spolujazdcom Petrom Szappanosom na "žiguli" VAZ 2101, a to v rámci Rally školy, keďže pre kopciara to bude prvá súťaž. Nedávno úspešne absolvoval 10. Košický slalom v Klečenove. Tam obsadil celkovo 7. miesto a 1. v kategórii 6.


Miloslav Majerčák a Jozef Tischler naposledy okúsili českú "Barumku". Ukážu sa opäť na Volkswagene Polo Proto. Maroš Kysucký a Robert Pečner si na 5. Minirally Liptovské Sliače začiatkom mesiaca vyjazdili celkovo skvelé 2. miesto a rovnako aj v triede A4. Volkswagen Polo Proto však v Košiciach vymenia za Mitsubishi Lancer EVO IV.


V rámci Slovenského rally pohára (SRP) sa v Košiciach rozhodne, či celková trofej triedy RP4 skončí v rukách Kysuckého, alebo Tibora Nagya.

Otec a syn Tibor a Richard Nagyovci tu odštartujú rovnako za L Racing na Subaru Impreza.

Prihlásení sú aj Marek Špavelko s Petrom Baranom na Mitsubishi Lancer EVO IX, Štefan Vancík a Ján Pavlík na Lade Samare v historikoch a jazdu pravidelnosti si opäť skúsia Gabriel Szenderák a Gabriela Szenderáková Špavelková na Škode 110R.


Podmienky budú zrejme hodné studeného babieho leta. Oblasť Košíc je momentálne v bordovej farbe covid automatu a preto budú organizátori dbať na dodržiavanie patričných hygienických opatrení. Súťaž sa pôjde v režime OTP (pre očkovaných, alebo testovaných, alebo po prekonaní covidu).

Ján Lipták, manažér tímu L Racing:

"Rally Košice ukončia tohtoročné Majstrovstvá Slovenska. Za nás tu štartuje mnoho skvelých posádok a držíme im samozrejme palce. Košice vždy boli a sú súťažou s krásnymi a slávnymi traťami, verím, že si ich v zdravý všetci užijú.