L Racing bojoval so cťou

Uplynulý víkend pokračovali motoristické pretekárske dobrodružstvá v profesionálnom tíme L Racing: Věroslav Cvrček ml. odštartoval na slávnej rely "Valaška" a Jozef Pitko ml. pre zmenu reprezentoval na motokárach v Rakúsku.


Posádka Věroslav Cvrček ml. - Tomáš Prokorát silnie s každou ďalšou rely. Prednedávnom si vo veľmi tvrdej konkurencii na "Bohemke" vyjazdili úctyhodné 10. miesto. Víkendová KOWAX ValMez Rally, alias "Valaška", však nedopadla pre českú dvojicu vo farbách slovenského L Racingu najlepšie. V takomto technickom športe sa stávajú aj poruchy. Súťažné autá sú konštruované na hranici technickej námahy a nezriedka tak dochádza k predčasným odstúpeniam. Už na druhej rýchlostnej skúške sa Cvrčekovej Fabii R5 porúčala prevodovka.


Věroslav Cvrček ml.: "S Tomášom Prokorátom sme si síce vybojovali štart na Valašskej Rally, no nestihli sme vlastne ani zaútočiť, keďže sa nám rýchlo pokazila prevodovka. Určite sme sa nechceli vzdať a priamo na trati som vymontoval predné polosi, aby sme bez ohľadu na časovú stratu a výsledok mohli pokračovať do servisu a potom v ostrom tempe odjazdiť popoludňajšiu sekciu. Porucha však nebola v polosi. Nakoniec som vymontoval celý predný poškodený diferenciál. Pokračovať sme nemohli, pretože úlomky predného diferenciálu poškodili stály prevod v prevodovke. To bol náš definitívny koniec sobotnej etapy a prakticky aj celej súťaže. Veľmi ďakujeme za požičanie prevodovky tímu Vančík Motorsport, vďaka čomu sme odjazdili nedeľňajšiu etapu a nazbierali sme niekoľko desiatok užitočných kilometrov. Vďaka patrí tiež tímu L Racing za možnosť reprezentovať. Ďakujem zároveň všetkým členom tímu a rodiny."


Svoje skúsenosti za pretekárskym volantom zbierala cez víkend aj nádej slovenského motoršportu Jozef Pitko ml. Ten po týždni opäť pretekal na motokárovej trati v rakúskom Bruck and der Leitha pod Moravským pohárom. V jeho triede Rotax Junior štartovalo 22 jazdcov. Už počas voľných tréningov dosahoval slušné časy, no kvalifikácia napokon nedopadla v hustej premávke ideálne a patrilo mu tak 12. miesto. V troje pretekoch napokon obsadil postupne 14., 12. a 11. miesto, z čoho vyšlo na celkovo 10. priečku.


Jozef Pitko ml.: "V Brucku nás štartovalo naozaj veľa. Učiť sa orientovať v takej premávke je veľká škola, no podarili sa mi aj pekné úspešné predbiehacie manévre. Samozrejme, je sa čo učiť, no motivácia mi nechýba a teším sa na ďalšie výzvy. Veľká vďaka patrí tímu L Racing a samozrejme mojej rodine."


Ján Lipták, manažér tímu L Racing: "Motoršport je pekný a zaujímavý svojou rozmanitosťou, športovými výkonmi a tiež nepredvídateľnosťou, ktorá baví najmä divákov. Nás ako súťažný tím samozrejme netešia vypadnutia, no toto je tiež technický šport a poruchy sa stávajú aj najlepším. Tentokrát si svoju smolu vybral Věroslav. Zatiaľ čo Jožko naďalej ukazuje snahu zlepšovať sa a má tak za sebou ďalší cenný pretekársky víkend na motokárach. Tento víkend nás na Rally Show Dolná Strehová bude reprezentovať opäť Vlado Vlha."