Kesko Racing po roku späť na domácej súťaži

Aj v tomto roku odštartuje na SLOVAKIA RINGU podujatie, ktoré v názve nesie meno KESKO MOBILE. Áno jedná sa o AUTO SHOW, ktoré je už päť rokov pevne spojené s rožňavským Kesko Racing Teamom.


Pred piatimi rokmi prišla myšlienka podpory organizácie podujatia, ktoré sa už jedenásty rok bude konať v priestoroch pretekárskeho okruhu SLOVAKIA RING. Po úvodnej myšlienke a zhodnotení organizácie, ako aj mediálnej podpory podujatia, prišlo k ďalšej dohode, následkom čoho je v poradí už jedenásty ročník AUTO SHOW. Za týmto rozhodnutím stojí aj manažér Kesko Racing Teamu, Juraj Keszi: „Keďže sa v rámci nášho Kesko Racing Teamu venujeme aj rally súťažiam, oslovila ma myšlienka na spoluprácu pri organizácii AUTO SHOW. Po prvom ročníku, ktorý dopadol nad moje očakávanie, som si povedal, že toto podujatie má význam podporovať. A do dnešného dňa som to neoľutoval. Som navyše rád, že aj v tomto roku, ktorý je poznačený celosvetovou pandémiou COVID-19, organizátor nahodil „flintu do žita“ a neochvejne pracoval na príprave podujatia. Verím, že aj to tohtoročné dopadne na jednotku a všetci si ho poriadne užijeme.“


Podujatie 11. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2020 odštartuje v dňoch 20. – 21.11.2020, V zozname prihlásených figuruje aj dvojica súťažných posádok Kesko Racing Teamu. 


S vozidlom Seat Leon TDi sa predstaví Fero Fusko, minuloročný slovenský majster v triede 12. To, kto bude Fera po tratiach na SLOVAKIA RINGU navigovať sa asi dozvieme až na administratívnom preberaní, jedno však je isté, určite si spoločnú jazdu poriadne užijú.


V druhom aute, v tomto prípade v Peugeote 208 R2 sa predstaví druhá posádka Kesko Racing Teamu, čiže bratia Kamil a Erik Švecoví. Táto dvojica v minuloročnej sezóne dojazdila na treťom mieste v triede 6, neabsolvovala ale celú sezónu, čo rovnako nebolo zlé umiestnenie.  


Podujatie 11. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2020 sa z dôvodu celoštátnych proti pandemických opatrení síce bude konať bez divákov, napriek tomu určite posádky Kesko Racing Teamu zabodujú o výborné konečné umiestnenie

Miro Majláth