Ideme si užiť radosť z pretekania, prezrádza Mičko

Pretekársky tím LAMA RACING nebude chýbať na tradičnom koncovom podujatí sezóny. V jeho farbách na Auto Show Slovakia Ring 2020 uvidíme hneď štyri súťažné vozidlá. 


Na sezónu 2020 budeme všetci spomínať ako na mimoriadnu. Malá chlpatá potvora nám poprevracala život naruby a za danej situácie sa vôbec tešíme, ak sa podarí zorganizovať aspoň časť športových podujatí. Jedným zo zachránených je našťastie aj tradičná Auto Show na Slovakia Ringu.

„Páči sa mi myšlienka organizovať podujatie na ktorom sa stretnú v závere sezóny pretekári z rôznych automobilových disciplín aj so svojimi priateľmi a partnermi. Vládne tu taká rodinná atmosféra, kde sa všetci dobre cítime a môžeme sa spolu viac porozprávať, ako počas hektickej sezóny. Tento rok je síce trochu náročnejší a musíme rešpektovať všetky bezpečnostné nariadenia, ale aj tak sa tam znova teším,“ vraví Braňo Mičko.


Dubničan, ktorý tento rok štartoval na okruhoch s vozidlom Porsche, sa na Slovakia Ring chystá s vozidlom Ford Fiesta R5. „Je to vlastne moja premiéra s vozidlom triedy 2. V minulosti som už na Slovakia Ringu štartoval s Mitsubishi Lancer, no teraz to bude zasa iné. Teším sa, že si vyskúšam novú techniku a znova sa niečo naučím. Treba však rovno povedať, že nejdem robiť výsledky, ale užiť si radosť z pretekania a podeliť sa o ňu s našimi priateľmi a reklamnými partnermi. Auto Show vnímam ako príležitosť priblížiť týmto ľuďom, ktorí nám pomáhajú robiť tento šport, svet rýchlych kolies. Všetkým patrí veľká vďaka za ich pomoc a podporu, a aspoň takýmto spôsobom sa im môžeme odvďačiť za ich priazeň,“ vysvetľuje Mičko.


Na okruhu pri Orechovej Potôni nebude samozrejme chýbať ani Marek Húska, ktorý je pevnou súčasťou tímu LAMA RACING. „Nesmierne sa na preteky teším,“ neváha odhaliť svoje emócie Marek, ktorý bude jazdiť s Mitshubishi Lancer Evo IX. „Na Auto Show som už štartoval so svojou „Feldou“, no teraz mám príležitosť zajazdiť si na „štvorkolke“, a to bude iná káva. S „Myšiakom“ som si to skúsil zatiaľ iba na Slalome v Nitre. Slovakia Ring sú však poriadne preteky na okruhu, kde si môžem vychutnať všetky prednosti tohto nádherného auta. Teším sa ako malý chlapec.“


Vo farbách tímu LAMA RACING sa počas jedenásteho ročníka podujatia Auto Show Slovakia Ring 2020 predstavia ešte ďalšie dve autá. V tom prvom bude sedieť slovenský najúspešnejší okruhový pretekár Štefan Rosina, ktorého by sme mali vidieť za volantom vozidla Škoda Fabia R5. Posádku druhého vozidla, ktorým je Škoda Felícia, budú tvoriť Michal Pobežal a Pavel Herbert. 

Podujatie sa koná v dňoch 20. – 21. novembra 2020, keď v piatok sú na programe tréningové a predvádzacie jazdy. Do ostrej súťaže sa bude štartovať v sobotu. Pretekať sa má na približne desaťkilometrovom úseku, ktorý križuje okruh s pomocnými komunikáciami. Žiaľ, preteky sa budú konať za vylúčenia verejnosti a prísnych bezpečnostných pravidiel, ktoré platia v súvislosti s pandémiou Covidu 19.


Ľuboš Kašický