49. Rallye Tatry s trojicou posádok L Racing

Slovenský motoršport a predovšetkým naše národné šampionáty neprechádzajú práve ideálnym obdobím. Po vyše dvoch rokoch s pandémiou covid-19 nebude ľahké poskladať všetky dielce pretekárskeho puzzle. Napriek tomu sú tu stálice a bojovníci, ktorí dokážu zorganizovať veľké podujatia ako 49. Slovakia Rallye Tatry už tento víkend. Ako inak, aj teraz s posádkami profesionálneho tímu L Racing.

null

Dvojetapová súťaž navštívi opäť tradičné a krásne trate v podtatranskej oblasti a v okolí Slovenského raja. Po úvodnom shakedowne v Šuňave odštartuje prvé vozidlo Majstrovstiev Slovenska v rely (MSR) "Mlynky" v sobotu 28. mája o 14:01. Trať povedie nádhernou kľukatou cestou v Slovenskom raji z obce Mlynky smerom na Hnilčík. Potom sa presunú na ďalšiu klasiku "Vikartovce" - z rovnomennej obce, cez Liptovskú Tepličku do Šuňavy. Po dvoch kolách na týchto tratiach si popradskí diváci užijú večer o 21:21 známu mestskú skúšku "Poprad".


Nedeľný program ukáže rovnako známu RS "Novoveská Huta", ktorá štartuje za touto obcou, pokračuje rovnakým úsekom ako RS Mlynky (no z opačnej strany), aby napokon posádky preťali cieľ v obci Hnilec. Odtiaľ majú doslova na skok k ďalšej skúške "Hnilec", ktorá povedie v smere na Rožňavu cez známy prechod Súľová. Posádky absolvujú tieto skúšky rovnako dvakrát. Dovedna pôjde o 9 rýchlostných skúšok v dĺžke takmer 123 km.


Matej Lazár a Peter Szappanos budú reprezentovať L Racing v hlavnom "majstráku" MSR s vozidlom VAZ 2101 v triede 6.

Tibor a Richard Nagyovci sú známa veličina na našich tratiach. Uvidíme ich opäť na vernom Subaru Impreza v Slovenskom rally pohári (SRP) a konkrétne v triede RP4.

Štefan Vancík a Ján Pavlík sú už legendami nášho motoršportu. Predstavia sa opäť v kategórii historikov HK2 na klasickej Lade Samare.


Ján Lipták, manažér tímu L Racing:

 "Rallye Tatry je naša najslávnejšia súťaž a tešíme sa, že sa ju usporiadateľom podarilo zorganizovať v takýchto neľahkých časoch. Rovnako sme radi, že tam môžeme poslať tri posádky nášho tímu. Trate sú klasické, no o to krajšie a patria svojim charakterom k tomu najlepšiemu, čo slovenské cesty vôbec ponúkajú. Kvalitná technika, tvrdá práca a športové šťastie budú teraz to najdôležitejšie. Všetkým držíme palce a pevne verím, že si to patrične užijú aj diváci."